| Production Capacity: | 500000 PCS/Week |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, D/P, INR, Paypal |
| Certification: | ISO 9001 : 2015 |
|---|---|
| Color: | CUSTOMISE |
| Fire Rating: | 904A |
| Size: | CUSTOMISE |
| Material: | STAINLESS STEEL / ALUMINIUM |
| Type: | NAME PLATE |
₹ 2 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Aluminium 1100 |
| Text Imprint Method | Screen Printing |
| Application Area | Asset Tag, Equipment Name, Rating Plate, Valve Tag, Machine Label, Control Panel |
| Printing Type | Screen Printed |
| Material | Aluminum |
| Plate Thickness | 0.5 mm |
| Color | SILVER |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Industrial Cable |
| Mounting Type | Rivet Mounted, Adhesive Back, Screw Mounted |
| Operating Temperature | Up To 400 C |
| Surface Finish | Glossy Anodized |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Application | Control Panel, Asset Tag, Electrical Panel, Industrial Machine |
| Fixing Hole | With Holes |
| Shape | Round, Rectangular |
| Language | English, Regional, English Hindi, Hindi |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.5 mm |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Color | black |
| Features | customized |
| Ideal For | customized |
| Grade | customized |
| Style | customized |
| Weight | customized |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Geeta Shrikant Dhumale (Proprietor)
Geeta Enterprises
S. No. 14/6/2-3-4, Shantinagar Industrial Area, No. 02
Pune - 411039, Maharashtra, India