Our range of products include earth pit name plates, earthing pit no name plate, name plate for earthing and earth pit name plate 300x200x0.50 mm.
₹ 325 / Piece Get Latest Price
| Size | 300 x 200 x 0.50mm & 1.00mm available |
| Shape | Customised |
| Packaging Type | Customised |
| Is It Customized | Customized |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Color | Green & Blue |
| Grade | Aluminium 1050 H14 |
| Material | Aluminium |
| Pattern | Customised |
| Thickness | 0.50mm & 1.00mm |
| Usage/Application | Electrical earthing |
₹ 325 / Piece Get Latest Price
| Thickness | 0.50mm and 1.00mm available |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Material | Aluminium |
| Features | Cuatomised |
| Dimension | 300mm x 200mm and 250mm x 150mm |
| Packaging Type | Box |
| Surface Type | Laquer finish |
| Warranty | 7 year outdoor |
| Finishing | Alumjnium |
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Plate Thickness | 0.50mm & 1.00mm |
| Shape | https://www.youtube.com/watch?v=aD0CHrYIGBs |
| Usage/Application | https://www.youtube.com/watch?v=aD0CHrYIGBs |
| Brand | Geeta Enterprises |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Plate Thickness | 0.50MM |
| Material | Earth Pit Name Plates |
| Surface Finish | ALUMINIUM |
| Connection Type | Bolted Lug |
| Application | DG Set, CUSTOMISED, Substation, Transformer |
| With Accessories | Plate Only |
Minimum order quantity: 500 Piece
Geeta Shrikant Dhumale (Proprietor)
Geeta Enterprises
S. No. 14/6/2-3-4, Shantinagar Industrial Area, No. 02
Pune - 411039, Maharashtra, India