| Production Capacity: | 500000 PCS/Week |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, D/P, INR, Paypal |
| Certification: | ISO 9001 : 2015 |
|---|---|
| Color: | CUSTOMISE |
| Fire Rating: | 904A |
| Size: | CUSTOMISE |
| Material: | STAINLESS STEEL / ALUMINIUM |
| Type: | NAME PLATE |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 19x89mm |
| Material | ALUMINIUM - SS304 - SS316 |
| Color | SILVER |
| Thickness | 0.50 TO 1.20MM |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Size/Dimension | 6 X 4 Inch |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Pattern | ETCHED - ENGRAVED - LASER MARKING |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
| Production Capacity: | 500000 PCS/Week |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, D/P, INR, Paypal |
| Certification: | ISO 9001 : 2015 |
|---|---|
| Color: | CUSTOMISE |
| Fire Rating: | 904A |
| Size: | CUSTOMISE |
| Material: | STAINLESS STEEL / ALUMINIUM |
| Type: | NAME PLATE |
₹ 8 / Piece Get Latest Price
| Material | Steel |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Usage/Application | Name Tagging |
| Size | Customized |
| Thickness | 1 mm |
| Country of Origin | Made in India |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Aluminium 1100 |
| Plate Thickness | 0.5 mm |
| Printing Type | Screen Printed |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.50 to 1.20mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Screw Mounted |
| Surface Finish | Glossy Anodized |
| Brand | GEETA ENTERPRISES |
| Material | ALUMINIUM |
| Application | Industrial Machine, Control Panel, Electrical Panel, Asset Tag |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | English Hindi, Hindi, Regional, English |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | 20x70 mm |
| Color | Black |
| Usage/Application | Office |
| Material Of Name Plate | Aluminium |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Manufacturing industrial and commercial nameplates, stickers, decals, hologram labels, QR codes, barcodes, and data matrix code labels.
We look forward to your valuable inquiry and the opportunity to serve you. Please feel free to reach out to us for any requirements.
I patiently await your favorable response.
Best regards,
Geeta Enterprises
Contact Details:
Marketing/Sales: +91-9960-857766 (Sachin)
Admin/HR: +91-7719-857766 (Walter)
Sales/Design: +91-7887-857766 (Kanchan)
Purchase/Accounts : +91-8408-857766 (Vishal)
₹ 21 / Piece Get Latest Price
| Design Type | Customized |
| Brand | GEETA ENTERPRISES |
| Material | ALUMINIUM |
| Color | Silver |
| Dimension | CUSTOMISE |
| Thickness | 0.50 to 1.00mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Minimum Order Quantity | 5000 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Material | Aluminum |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Usage/Application | Industrial Cable |
| Packaging Type | Box |
| Pattern | Printed |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Size | CUSTOMIZED |
| Material | STEEL |
| Color | NATURAL |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | INDUSTRIAL |
| Diameter | CUSTOMIZED |
| Features | CUSTOMIZED |
| Pattern | CUSTOMIZED |
| Quantity Per Packet | CUSTOMIZED |
| Shape | CUSTOMIZED |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 61 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 5000 Piece
Get Latest Price
Geeta Shrikant Dhumale (Proprietor)
Geeta Enterprises
S. No. 14/6/2-3-4, Shantinagar Industrial Area, No. 02
Pune - 411039, Maharashtra, India