Our range of products include aluminum name tag, metal tags aluminium cable tags, qr barcode metal tags, aluminium metal tags, metal tags and aluminum cable tag.
₹ 12 / Piece Get Latest Price
| Tag Thickness | 0.5 mm |
| Tag Finish | Anodized |
| Marking Type | Printed |
| Tag Size | 25×50 mm |
| Hole Type | With Hole |
| Application | Valve Tag, Asset Tag, Cable Tag, Name Plate |
| Mounting | Screw |
| Temperature Rating | Up to 250°C |
Minimum order quantity: 5000 Piece
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Tag Thickness | 1 mm |
₹ 135 / Piece Get Latest Price
| Tag Material | Metal Alymium steel |
| Print Technology | Laser Printed |
| Barcode Type | QR Code |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Tag Thickness | 1 mm |
| Tag Finish | Anodized |
| Marking Type | Laser Marked |
| Hole Type | With Hole |
| Application | Cable Tag, Name Plate, Asset Tag, Valve Tag |
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Base Metal | Aluminum |
| Tag Thickness | 1 mm |
| Marking Type | Laser Marked |
| Tag Size | 50×100 mm |
| Finish | Anodized |
| Hole Type | With Slots |
| Mounting | Screw |
| Usage | Asset Labeling, Valve Tag, Machine Plate, Cable Tag |
| Temperature Rating | Above 250°C |
Dear Sir/Madam,
We are excited about the opportunity to collaborate with you and would be delighted to explore how we can support your requirements.
Please feel free to contact us via WhatsApp or email and share your needs. Our team will be happy to assist you and discuss suitable solutions.
Contact Details:
Sonia: +91 99608 57766
Walter: +91 77198 57766
Preeti: +91 84088 57766
Email:
geetaents@gmail.com
info@geetaents.com
sachin@geetaents.com
Websites:
www.geetaents.com
www.nameplate-india.com
We look forward to the possibility of working together.
Warm regards,
Geeta Enterprises Team
₹ 20 / Piece Get Latest Price
| Tag Thickness | 1 mm |
| Tag Finish | Anodized |
| Marking Type | Laser Marked |
| Hole Type | With Hole |
| Application | Cable Tag |
Minimum order quantity: 1000 Piece
*Products*
Geeta Enterprise offers a wide range of industrial and commercial identification solutions:
- Metal Tags
- Cable Tags
- Metal QR Code Tags
- Barcode Tags
- Etched Name Plates
- Aluminum Name Plates
- Anodized Name Plates
- Steel Name Plates
- SS316 Name Plates
- Barcode and QR Code Labels
- UV Decals and Stickers (Logo)
- Vinyl Stickers
- Etched Labels
Visit our website for more information www.nameplateindia.com
www.geetaents.com
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Tag Thickness | 1 mm |
| Tag Finish | Gloss |
| Marking Type | Laser Marked |
| Tag Size | Custom Size |
| Hole Type | With Hole |
| Application | Asset Tag, Valve Tag, OIL gAS iNDUSTRIES & ELECTRICAL PROJECT TAGS, Cable Tag, Name Plate |
| Mounting | Rivet |
| Temperature Rating | Up to 250°C |
Minimum order quantity: 500 Piece
Products
Geeta Enterprise offers a wide range of industrial and commercial identification solutions:
- Metal Tags
- Cable Tags
- Metal QR Code Tags
- Barcode Tags
- Etched Name Plates
- Aluminum Name Plates
- Anodized Name Plates
- Steel Name Plates
- SS316 Name Plates
- Barcode and QR Code Labels
- UV Decals and Stickers (Logo)
- Vinyl Stickers
- Etched Labels
99 60 85 77 66
80 55 88 77 66
Geeta Shrikant Dhumale (Proprietor)
Geeta Enterprises
S. No. 14/6/2-3-4, Shantinagar Industrial Area, No. 02
Pune - 411039, Maharashtra, India