| Production Capacity: | 500000 PCS/Week |
|---|---|
| Payment Terms: | L/C, T/T, D/P, INR, Paypal |
| Certification: | ISO 9001 : 2015 |
|---|---|
| Color: | CUSTOMISE |
| Fire Rating: | 904A |
| Size: | CUSTOMISE |
| Material: | STAINLESS STEEL / ALUMINIUM |
| Type: | NAME PLATE |
₹ 42 / Piece Get Latest Price
| Length | 80X20 |
| Color | Steel SS304 - SS316 - Aluminium |
| Packaging Size | CUSTOMISE |
| Width | CUSTOMISE |
| Applications | NAME PLATE CABLE TAG ELECTRICAL AUTOMATION |
| Brand | GEETA ENTERPRISES |
| Ss Grade | SS304-SS316 |
Minimum order quantity: 5000 Piece
Product Options
₹ 465 / Piece Get Latest Price
| Material Grade | Aluminium 1100 |
| Plate Thickness | 0.5 mm |
| Printing Type | Screen Printed |
| Material | Aluminium |
| Usage/Application | Industrial |
| Surface Finish | Matt Anodized |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Pattern | Printed |
| Application | Electrical Panel, Industrial Machine, Asset Tag, Control Panel |
| Fixing Hole | With Holes |
| Language | English, Regional, English Hindi, Hindi |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 0.5 mm |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 5 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Color | Multi Color |
| Brand | Geeta Enterprises |
| Usage/Application | Industrial |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 1 mm |
| Finishing | Polished |
Minimum order quantity: 1000 Piece
₹ 165 / Piece Get Latest Price
| Size | Customise |
| Material | Steel |
| Packaging Type | Box |
| Brand | geeta enterprises |
Geeta Shrikant Dhumale (Proprietor)
Geeta Enterprises
S. No. 14/6/2-3-4, Shantinagar Industrial Area, No. 02
Pune - 411039, Maharashtra, India